Nieletnia zmuszona do małżeństwa, matka do więzienia

Forced-marriage-636x395
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na cztery i pół roku skazana została w Wielkiej Brytanii kobieta, która zmusiła swoją siedemnastoletnią córkę do małżeństwa z mężczyzną starszym o szesnaście lat.

Dziewczyna została zwabiona z Wielkiej Brytanii do Pakistanu obietnicą otrzymania iPhona z okazji osiemnastych urodzin,a zamiast tego zmuszono ją do małżeństwa pod groźbą pozostania na zawsze w Pakistanie.

W czasie pobytu w Pakistanie, gdy miała 13 lat, dziewczyna została przez tego samego mężczyznę zmuszona do seksu, po czym zaszła w ciążę, co jej matka uznała za zawarcie „kontraktu małżeńskiego” (dziewczynka miała później aborcję).

„Nie trzeba wyobraźni, aby zrozumieć przerażenie, które córka musiała odczuwać – powiedział sędzia do oskarżonej. – Okłamywała ją pani okrutnie, była przerażona, samotna, trzymana wbrew jej woli i zmuszona do małżeństwa, którego się bała”.

Skazanie jest pierwszym w Wielkiej Brytanii przypadkiem wyroku za przestępstwo zmuszania do małżeństwa, chociaż to prawo obowiązuje już od czterech lat. Poszkodowana dziewczyna (jej ani matki personaliów nie ujawniono) powiedziała, że chce, aby jej przypadek zachęcił inne dziewczyny do zgłaszania takich przypadków policji. Obecnie przed sądem toczy się tylko jedna tego typu sprawa.

Według rzeczniczki policji do ogólnokrajowej organizacji Karma Nirvana co miesiąc zgłaszanych jest 300 przypadków zmuszania do małżeństwa albo prześladowań związanych z „honorem rodzinnym”, ale większość ofiar nie chce zgłaszania sprawy na policji. (gl)

Źródło: BBC

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze