Niejasności wokół zabójstwa biskupa w Turcji

Luigi Padovese
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wokół zabójstwa przewodniczącego episkopatu Turcji, biskupa Luigiego Padovese, jest wiele niejasności – uważa przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan kardynał Walter Kasper. Włoski biskup został zasztyletowany w swoim domu w Turcji.

Luigi Padovese
Luigi Padovese

W wywiadzie dla dziennika „La Repubblica” przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan powiedział, że doszło do „nieopisanej tragedii”, a biskup Padovese to „nowy męczennik” Kościoła. Podkreślił, że papież jest bardzo poruszony tym, co się wydarzyło.

„To tragedia, która dotyka wszystkich, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących, gdyż zaatakowany został duszpasterz bardzo kochany w Turcji i poza nią, ale także dlatego, że stało się to w przeddzień podróży Benedykta XVI na Cypr” – oznajmił niemiecki purpurat.

Odnosząc się do zbrodni, o której popełnienie oskarżony został cierpiący na depresję turecki kierowca biskupa, kardynał Walter Kasper oświadczył, że konieczne jest dochodzenie i wyjaśnienie wszystkich „cieni” wokół tej tragedii. Zauważył, że na razie nie wiadomo, co naprawdę było motywem zbrodni. I podkreślił: „Wszystko trzeba sprawdzić, by mieć pełny obraz sytuacji, chociaż nie jest tajemnicą, że w Turcji nie brakuje grup czy ruchów o charakterze ksenofobicznym”.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook