Niecałe trzy procent imigrantów we Włoszech dostało azyl

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Nie można już mówić o imigracji, ale o inwazji zorganizowanej, finansowanej i planowanej przez Brukselę z udziałem Rzymu, powiedział przewodniczący Ligi Północnej Matteo Salvini.

Salvini dodał, że rządząca Partia Demokratyczna (PD) jest „wspólnikiem tej inwazji wraz z lewicowymi współpracownikami organizacjami pseudo-pomocowymi. (…) Wezwania z Brukseli i Strasburga dotyczące przestrzegania programu imigracyjnego są śmieszne. Czekam na wybory, żeby Włochy mogły znów bronić swoich granic, dajcie mi ministerstwo spraw wewnętrznych na trzy miesiące, a zobaczycie, jak przywrócę porządek i czystość w całym kraju. Nie będę czekać na Strasburg, ani na Brukselę, ani na Merkel”.

Na Twitterze Salvini napisał, że Europa finansuje mafię i islamski terroryzm, i wezwał, żeby przenieść kontrole graniczne do Afryki Północnej. Kilka organizacji pozarządowych i charytatywnych, niektóre finansowane przez UE, jest obecnie przedmiotem dochodzeń w sprawie domniemanego wykorzystywania migrantów i zmowy z przemytnikami i mafią. Niektóre grupy oskarża się o organizowanie spotkań łodzi z migrantami zaledwie kilka kilometrów od wybrzeża Libii i przyjmowanie łapówek od przestępców.

Zgodnie z oficjalnymi danymi w 2016 r. tylko 2,65 procent imigrantów we Włoszech otrzymało azyl, a reszta w większości pozostaje tam nielegalnie.(pj)

www.ansa.it

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook