„Nie rezygnujcie z wieprzowiny z powodu muzułmanów”

Sylvi Listhaug
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister rolnictwa Norwegii zwróciła się do więzień, szpitali i przedszkoli, żeby serwowały wieprzowinę. Twierdzi, że ten rodzaj mięsa został wycofany z menu, aby nie obrażać mniejszości muzułmańskiej.

Sylvi Listhaug
Sylvi Listhaug

”Nie możemy przestać serwować wieprzowiny ponieważ muzułmanie zamieszkali w Norwegii”, oznajmiła Sylvi Listhaug z prawicowej Patii Postępu. “Osoby odpowiedzialne za żywienie w państwowych instytucjach powinny przywrócić wieprzowinę do jadłospisu, a potem zapewnić, że osoby, które nie mogą jej jeść, dostaną coś innego”. powiedziała.

Dyrektor zarządzający stowarzyszenia norweskiego przemysłu mięsnego Bjørn-Ole Juul-Hansen powiedział stacji NRK, że publiczne instytucje rzadziej serwują wieprzowinę, choć nie może przytoczyć żadnych statystyk na poparcie tego twierdzenia. “Nasi członkowie czują, że wiele publicznych instytucji, przedszkola i miejskie działy cateringowe często wykluczają wieprzowinę w interesie małej mniejszości”, powiedział.

Kontrolujący w Oslo żywienie w więzieniach Willy Haugen potwierdził, że wieprzowina znajduje się w menu średnio raz na dwa tygodnie. Wieprzowina została mięsem drugiego wyboru z przyczyn praktycznych “ powiedział NRK.

Źródło: www.thelocal.no

Tłumaczenie EMB

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze