Nie podała ręki, nie będzie Francuzką

images
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najwyższy sąd administracyjny Francji utrzymał decyzję o odmowie wydania francuskiego paszportu algierskiej muzułmance, która odmówiła podania ręki urzędnikom podczas ceremonii nadania obywatelstwa

Kobieta argumentowała, że jej „przekonania religijne” uniemożliwiły jej uścisk dłoni z wysokim rangą urzędnikiem, który przewodniczył ceremonii w regionie Isere. To samo spotkało lokalnego polityka.

Sąd uznał, że jej zachowanie pokazało, iż muzułmanka „nie adaptowała się we wspólnocie francuskiej” – jest to jeden z powodów, dla których można na podstawie kodeksu cywilnego odmówić obywatelstwa cudzoziemcom, małżonkom obywateli francuskich.

Kobieta, która jest żoną Francuza od 2010 roku, odwołała się od decyzji z kwietnia 2017 roku, nazywając ją „nadużyciem władzy”. Jednakże Rada Stanu, sąd ostatniej instancji w takich sprawach, orzekła, że rząd „nie zastosował niewłaściwie” prawa.

JP, na podst. http://www.straitstimes.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze