„Nie mogę”. Nie wyrzekł się Chrystusa. Czeka go śmierć

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Irański pastor Youcef Nadarkhani, który odmówił wyrzeczenia się wiary w Chrystusa, czeka na egzekucję w irańskim więzieniu w prowincji Gilan.

W środę wyrok skazujący za apostazję od islamu został podtrzymany przez sąd apelacyjny. Mężczyzna może zostać stracony jeszcze w środę lub w czwartek – donosi FOX News.34-letni pastor Nadarkhani, który utrzymuje że nigdy nie był muzułmaninem jako dorosły, ale ma islamskie korzenie, musi wyrzec się wiary w Jezusa Chrystusa – orzekł irański sąd.

Irańczyk odmówił. – Do czego miałbym wracać? Do bluźnierstwa sprzed mojej wiary w Chrystusa – powiedział pastor w środę. Gdy sąd powiedział, że chodzi o powrót do religii jego przodków, Nadarkhani odrzekł „nie mogę”.

„Iran jest nieprzewidywalny”

Youcef Nadarkhani został skazany na śmierć za apostazję we wrześniu 2010 r. na podstawie pism islamskich duchownych (w tym ajatollaha Chomeiniego) pomimo faktu, że w systemie karnym Iranu nie ma takiego przestępstwa – informuje Amnesty International. Ostatnia podobna egzekucja miała miejsce w tym kraju w 1990 r.

Chrześcijański pastor może zostać stracony już w środę lub w czwartek – alarmują obrońcy praw człowieka. – Iran jest nieprzewidywalny. Nie wiemy, co może się stać. To bardzo realna groźba, ale nie możemy powiedzieć dokładnie [kiedy może zostać stracony] – powiedziała Kiri Kankhwend, rzeczniczka organizacji Christian Solidarity Worldwide.

Więcej na: tvn24.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook