Nie ma kary za świńską głowę pod meczetem

glowa swini
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mężczyzna, który został w lutym skazany za umieszczenie świńskiej głowy pod meczetem w Kristiansand (Norwegia) został ostatecznie uniewinniony przez sąd apelacyjny.

Dan Eivind Lid dokonał swego postępku w proteście przeciwko akcji muzułmanów, którzy zmusili miejscowy szpital do usunięcia z oddziału dziecięcego plakatu z Prosiaczkiem z „Kubusia Puchatka“. Lida skazano na 20 tys. koron grzywny z zamianą na 40 dni aresztu. Odwołanie od wyroku, przy wsparciu organizacji Stop Islamizacji Norwegii (SIAN), przyniosło w rezultacie uniewinnienie. Sąd uznał, że działanie Lida nie miało cech przestępstwa, lecz było jedynie „afrontem“.
Strategia prawna obrana przez oskarżycieli policyjnych okazała się całkowicie błędna, a policja otrzymała w ten sposób „policzek“. W komentarzu dla internetowej gazety SIAN Lid mówi: „To satysfakcjonujące zakończenie. Otrzymałem pełne zadośćuczynienie – wygraliśmy z pogardliwym stosunkiem islamu do Prosiaczka“.

glowa swini

Zapytany czy nie zgodzi się, że umieszczenie przed meczetem pomalowanej na czerwono świńskiej głowy było niesmaczne, Lid odpowiedział: „Nie, nie zgadzam się z tą opinią. Musiałem zrobić coś drastycznego, aby skupić  uwagę na tym, że Norwegowie zostali zmuszeni przez muzułmanów do usunięcia rysunku świni (Prosiaczka), a tym samym naruszono ich prawa. Sprawa miała zostać zamieciona pod dywan – dlatego należało działać tak, aby zainteresować media. A plakat powinien być zawieszony z powrotem“.

 

LO, na podst.: http://gatesofvienna.net/2013/06/piglet-vindicated-in-kristiansand/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook