Nie dostał pracy, bo nie podaje ręki kobietom

Uścisk dłoni
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rada miejska w Rotterdamie słusznie odmówiła zatrudnienia prawnika Mohammeda Enaita jako pracownika ds. kontaktów z klientami, orzekł sąd w Hadze

Enait starał się o pracę w dziale usług społecznych, ale powiedział, że nie będzie podawać ręki kobietom z powodów religijnych. Jednak, jak stwierdził, zamierzał je witać w jakiś inny sposób wyrażający szacunek. Gdy odmówiono mu pracy, Enait wniósł sprawę cywilną przeciwko radzie, twierdząc, że odmowa miała charakter dyskryminacji religijnej.

Sąd uznał odmowę podawania dłoni kobietom za „nie do zaakceptowania” i oznajmił, że muzułmański prawnik ignoruje równość mężczyzn i kobiet. Ponadto, cała sytuacja mogłaby zaszkodzić relacjom między radą a jej klientami.

W 2009 zachowanie Enaita było już raz tematem wiadomości, kiedy odmówił on powstania w sądzie podczas wchodzenia sędziów do sali, argumentując, że w islamie wszyscy są równi.
PJ., na podst. © DutchNews.nl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze