Nie chcą meczetu. Będą pikietować na Ochocie

stop-meczetowi
| 32 komentarzy|
image_pdfimage_print

Budowa Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie już znalazła swoich przeciwników. W całym mieście rozwiesili plakaty wzywające do manifestacji. Protest rozpocznie się w sobotę, przy placu budowy na ulicy Żwirowej.

Budowa Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie już znalazła swoich przeciwników. W całym mieście rozwiesili plakaty wzywające do manifestacji. Protest rozpocznie się w sobotę, przy placu budowy na ulicy Żwirowej.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej: to dobry pomysł, warto wspierać dialog międzykulturowy to zły pomysł i potencjalne zagrożenie Siedziba Ośrodka Kultury Muzułmańskiej rośnie w pobliżu Dworca Zachodniego i centrum Blue City. Działać tam ma m.in. biblioteka, galeria sztuki i oczywiście meczet. Władze Ligi Muzułmańskiej planują także uruchomienie restauracji i kawiarni.

– Naszym celem jest prowadzenie dialogu i budowanie porozumienia z polskim społeczeństwem – tłumaczył niedawno w TVN Warszawa Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej RP.

Jednak nie wszyscy warszawiacy chcą taki dialog podjąć. W sobotę, 27 marca o godz. 12 ma rozpocząć się protest przeciwko budowie ośrodka i znajdującego się w nim meczetu. Organizuje go stowarzyszenie Europa Przyszłości.

„Stop meczetowi radykałów”

– Protestujemy, bo Liga Muzułmańska w RP jest związana z Bractwem Muzułmańskim, a to organizacja, która skupia skrajnych islamskich fundamentalistów. Jest znana m.in. z antysemickich haseł. Ich misją jest stworzenie w Europie państwa islamskiego. To są cele antydemokratyczne – twierdzi w rozmowie z Gazetą Stołeczną Jan Wójcik, prezes stowarzyszenia.

Organizacja oplakatowała miasto afiszami z hasłem: „Stop! Meczetowi radykałów w Warszawie”. Na stronie euroislam.pl można z kolei przeczytać o zagrożeniu islamizacją Polski. Profil Europy Przyszłości ma na portalu społecznościowym Facebook ma ponad 2 tys. fanów. – Trochę mnie martwi, że część z nich to sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej – przyznaje Jan Wójcik.

Jak zapewnia, jego protest to obrona wartości demokratycznych, nie zachęcanie do nienawiści religijnej.

Więcej na: tvnwarszawa.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze