Neonaziści grożą tureckim kandydatom do Bundestagu

"Szczęśliwej drogi do domu" - plakat NPD
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przed niedzielnymi wyborami do niemieckiego parlamentu Bundestagu, policja przeszukała główną siedzibę niemieckiej neonazistowskiej partii NPD. Powodem były rasistowskie listy wysłane do kandydatów do Bundestagu pochodzących z mniejszości etnicznych, mówiące im: Wracajcie do domów.

"Szczęśliwej drogi do domu" - plakat NPD
"Szczęśliwej drogi do domu" - plakat NPD

Rzecznik berlińskiej prokuratury potwierdza, że jest to element dochodzenia w kwestii podżegania do nienawiści rasowej. Listy podpisane przez urzędnika do spraw deportacji obcokrajowców były przedstawione jako „ostrzeżenie” dla kandydatów tureckiej mniejszości.

Polityk Partii Zielonych Ozcan Mutlu mówi, że dwustronicowy list zawierał pięciostopniowy plan odesłania obcokrajowców z powrotem do swoich krajów pochodzenia.

Politycy wzywają do delegalizacji NPD, które nie ma co prawda miejsca w parlamencie, ale reprezentowana jest w innych politycznych zgromadzeniach. Jak wskazują sondaże, NPD jest na skaju bankructwa i nie ma obecnie szans na wygranie jakiegokolwiek miejsca w nadchodzących wyborach.

JW na podst. The Local

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze