Nazywanie Mahometa pedofilem nielegalne w Austrii

dzieci-kampania-pedofilia
| 42 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sądziłam, że ta historia spotka się z zainteresowaniem mediów, najwyraźniej jednak pomyliłam się. Jedyną wzmiankę znalazłam na stronie Austrian Times. Artykuł nosi tytuł: „Mówczyni ukarana za nazywanie Koranu ‚złym’”, chociaż nie jest to zgodne z prawdą.

Elisabeth Sabaditsch-Wolff została postawiona przed sądem za stwierdzenie, że „Islam jest w stanie ciągłej wojny z nami”, „Islam jest zawzięty” oraz „muzułmanie nas nienawidzą”. Najwyraźniej jednak te wypowiedzi są w porządku. Tak naprawdę, sędziego zaniepokoiło nazwanie Mahometa pedofilem, za co Sabaditsch-Wolff została ukarana.

Strona Save Free Speech podsumowuje słowa sędziego: „Integracja muzułmanów z pewnością leży w interesie publicznym – dopuszcza się w tej dziedzinie krytykę – jednak nie podżeganie do nienawiści (tu sędzia podał przykłady dozwolonych wypowiedzi).

Język użyty w trakcie seminariów nie był podżeganiem do nienawiści, aczkolwiek wypowiedzi dotyczące Mahometa i pedofilii okazały się karalne. „‘Pedofilia’ nie jest właściwym określeniem, ponieważ oznacza ona preferencję seksualną, skierowaną całkowicie lub głównie ku dzieciom. Nie można o niej mówić w przypadku Mahometa, ponieważ ożenił się z Aishą, kiedy ta miała 9 lat. Używanie tego określenia jest więc „oczernianiem nauk religijnych” i podlega karze 120 dni pozbawienia wolności lub grzywnie w wysokości minimum 480 euro”.

Innymi słowy, generalizowanie na temat muzułmanów jest w porządku, jednak mówienie, żeż Mahomet był pedofilem, ponieważ uprawiał seks z dziewięciolatką – fakt, który przyczynił się do legalizacji pedofilii w Iranie i Arabii Saudyjskiej – jest niedopuszczalne. Dlaczego? Nie dlatego, że nie powinno się oceniać mężczyzny, żyjącego 1400 lat temu, przez pryzmat dzisiejszych standardów, lecz dlatego, że Mahomet nadal uprawiał seks ze swoją małoletnią żoną, gdy ta ukończyła już 18 rok życia.

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy Mahomet był pedofilem, czy nie. Najważniejsze jest to, w co wierzą dzisiejsi muzułmanie.  Dopóki „oficjalny islam” zezwala na małżeństwa z małymi dziewczynkami, podpierając się przykładem Mahometa, dopóty nie rozumiem czemu nazywanie tego pedofilią miałoby być pomówieniem.(ziu)

Esther z bloga Islam in Europe

Tłum. Churchill

islamineurope.blogspot.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook