Nauczanie o Holokauście zakazane w Strefie Gazy

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Palestyńczyków z radykalnego Hamasu irytują plany kontrolującego szkoły w Strefie Gazy ONZ, by uczyć dzieci o Holokauście. To reklamowanie kłamstwa, uważa Junis al-Astal, jeden z przywódców Hamasu.

Także rzecznik rządzącego w Strefie Gazy ugrupowania Sami Abu Zuhri oświadczył: bez względu na kontrowersje sprzeciwiamy się forsowaniu sprawy tak zwanego holokaustu w programach nauczania, ponieważ ma to na celu wzmocnienie akceptacji dla okupacji palestyńskiej ziemi.

Pomimo że oficjalnie rządy w Strefie Gazy sprawuje Hamas, szkołami, szpitalami i opieką społeczną administruje ONZ.

W wysłanym w niedzielę liście do przedstawiciela tej organizacji Hamas domaga się rezygnacji z planów wprowadzenia do palestyńskich szkół nowego podręcznika do historii i nazywa zagładę Żydów kłamstwem wymyślonym przez syjonistów.

Przedstawiciele ONZ odmówili komentarzy w tej sprawie, jednak trzej nauczyciele z ONZ-owskich szkół w Gazie oświadczyli, że o Holokauście będzie się mówiło uczniom ósmych klas.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze