NaTemat.pl o Ramadanie: muzułmanie poszczą, a Polacy nawet w Wigilię piją

Zaniepokojonych możliwością zamknięcia popularnych kebabów naTemat.pl uspokaja, że biznes będzie działał jak zwykle. Jednocześnie prosi o większą wrażliwość na muzułmanów, którzy przez miesiąc w ciągu dnia muszą pościć. 

Dalej idzie cytowana przez portal Fundacja Ocalenie, która chciałaby, żeby nauczyciele z większą wyrozumiałością podchodzili do koncentracji i obecności uczniów w miesiącu muzułmańskiego postu.

W tym roku miesiąc ramadan przypada w czerwcu, więc to „najgorsza z możliwych opcji” pisze Fundacja. Na dowód naTemat.pl przedstawia terminarz ramadanu, opublikowany przez Ligę Muzułmańską a zatwierdzony przez Europejską Radę ds Analiz i Fatw, organizację należącą do Bractwa Muzułmańskiego i założoną przez popularnego bliskowschodniego kaznodzieję i antysemitę Jusufa Al-Karadawiego.

Porównując zwyczaje muzułmanów, dziennikarz naTemat Włodzimierz Szczepański pisze, że „dla wielu Polaków konieczność postu jest często trudna do udźwignięcia. Niestety, nawet wigilia nie może obyć się bez zabronionego alkoholu”. (j)

źródło: NaTemat.pl

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign