„Nasza cierpliwość wobec Iranu jest na wyczerpaniu”

iran-nuclear
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Cierpliwość Stanów Zjednoczonych w sprawie irańskiego programu nuklearnego jest na wyczerpaniu – ostrzegł rzecznik Białego Domu Robert Gibbs. Według niego Teheran nie zrobił nic, by zdobyć zaufanie społeczności międzynarodowej.

– Oświadczenia i deklaracje, które nadchodzą ze strony Iranu, pokazują, że ten kraj nie ma żadnego zamiaru wywołania zaufania wspólnoty międzynarodowej, w celu okazania, że jego program nuklearny służy wyłącznie pokojowym celom – oznajmił Gibbs.

Ostrzegł, że „czas cierpliwości się kończy”, i przypomniał, że zarówno prezydent Barack Obama, jak i sojusznicy USA ostrzegali Iran przed konsekwencjami.

Na początku lutego Iran ogłosił, że rozpoczął wzbogacanie swojego uranu do poziomu 20 proc., by wyprodukować paliwo potrzebne mu do reaktorów. Teheran nie przyjął oferowanego mu międzynarodowego planu, zgodnie z którym miałby przekazywać swoje zapasy nisko wzbogaconego uranu do Rosji, gdzie zostałby on wzbogacony do 20 proc.; następnie uran ten byłby przetworzony we Francji na pręty paliwowe, które wróciłyby do Iranu.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook