Należy zatrzymać negocjacje z Turcją o członkostwo w UE

1396101706055717812980094
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Do zawieszenia negocjacji unijnych z Turcją w związku z turecką agresją na Afrin oraz łamaniem podstawowych standardów demokracji, szczególnie wolności słowa, wzywa Instytut Spraw Europejskich.

W liście skierowanym do członków rządu Polski oraz do prezydenta Andrzeja Dudy, ISE przypomina aktywność Kurdów w zwalczaniu Państwa Islamskiego i wyraża obawy, że pozostawieni bez ochrony przed turecką agresją zwrócą się w kierunku Rosji.

Obecna sytuacja ma jeszcze jeden aspekt, na który zwracają uwagę autorzy listu: „Polska, w związku ze sporem o narzucony system relokacji uchodźców, powinna być zainteresowana uspokojeniem sytuacji w Syrii”. Zdaniem ISE może to ograniczyć presję migracyjną.

Instytut Spraw Europejskich uważa, że konflikt z Kurdami prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wykorzystuje do wzmocnienia swojej dyktatury.

Minimum tego, co może zrobić Polska, to odwołanie poparcia dla członkostwa Turcji w UE, z czym powinien wystąpić prezydent Andrzej Duda. (j)

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze