Nagroda dla rodziców studentki, zabitej przez azylanta

Maria-Ladenburger-and-Father-Clemens-Ladenburger
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieccy wydawcy gazet przyznali nagrodę rodzicom zamordowanej we Freiburgu Marii Ladenburger .

Maria Ladenburger została zgwałcona i zamordowana 16 października 2016 r. przez Afgańczyka Husseina K., który został skazany w marcu 2018 r. na dożywotnie więzienie.

Nagroda w wysokości 20.000 euro ma być wyrazem uznania dla postawy Friederike i Clemensa Ladenburger, rodziców Marii. Poinformował o tym Narodowy Związek Niemieckich Wydawców Gazet (BDZV). W uzasadnieniu podkreślono decyzję rodziców, którzy w reakcji na zamordowanie swojej córki przez ubiegającego się o azyl Afgańczyka utworzyli fundację dla studentów.

Fundacja, nazwana na cześć ich córki, która angażowała się w lokalnych inicjatywach na rzecz migrantów, wspiera uczniów niepełnosprawnych, ofiary nagłych chorób i trudnych sytuacji życiowych, a także zagranicznych studentów w integracji z otoczeniem uniwersytetu we Fryburgu. „Maria studiowała medycynę pełna entuzjazmu, zaangażowania i radości życia, aby móc służyć jako lekarz swoim bliźnim” – wyjaśnili jej rodzice powód założenia t fundacji. Parę nominowały do nagrody gazety „Badische Zeitung” i „Kölner Stadt-Anzeiger”.

Ojciec zamordowanej, prawnik, pracował dla Komisji Europejskiej w obszarze praw człowieka. Podczas pogrzebu proszono, żeby tradycyjne datki na kwiaty żałobnicy przeznaczyli na pomoc azylantom.

Ceremonia wręczenia nagród „Obywatel Roku” odbędzie się 13 marca 2019 r. w Berlinie. Nagroda honoruje osoby, które wnoszą wyjątkowy wkład w życie społeczne. Jury składa się ze wszystkich redaktorów naczelnych wydawców będących członkami BDZV. Tylko gazety mogą składać wnioski o przyznanie tej nagrody.

N-O-S, na podst. https://www.welt.de

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze