Nagroda dla rodziców studentki, zabitej przez azylanta

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieccy wydawcy gazet przyznali nagrodę rodzicom zamordowanej we Freiburgu Marii Ladenburger .

Maria Ladenburger została zgwałcona i zamordowana 16 października 2016 r. przez Afgańczyka Husseina K., który został skazany w marcu 2018 r. na dożywotnie więzienie.

Nagroda w wysokości 20.000 euro ma być wyrazem uznania dla postawy Friederike i Clemensa Ladenburger, rodziców Marii. Poinformował o tym Narodowy Związek Niemieckich Wydawców Gazet (BDZV). W uzasadnieniu podkreślono decyzję rodziców, którzy w reakcji na zamordowanie swojej córki przez ubiegającego się o azyl Afgańczyka utworzyli fundację dla studentów.

Fundacja, nazwana na cześć ich córki, która angażowała się w lokalnych inicjatywach na rzecz migrantów, wspiera uczniów niepełnosprawnych, ofiary nagłych chorób i trudnych sytuacji życiowych, a także zagranicznych studentów w integracji z otoczeniem uniwersytetu we Fryburgu. „Maria studiowała medycynę pełna entuzjazmu, zaangażowania i radości życia, aby móc służyć jako lekarz swoim bliźnim” – wyjaśnili jej rodzice powód założenia t fundacji. Parę nominowały do nagrody gazety „Badische Zeitung” i „Kölner Stadt-Anzeiger”.

Ojciec zamordowanej, prawnik, pracował dla Komisji Europejskiej w obszarze praw człowieka. Podczas pogrzebu proszono, żeby tradycyjne datki na kwiaty żałobnicy przeznaczyli na pomoc azylantom.

Ceremonia wręczenia nagród „Obywatel Roku” odbędzie się 13 marca 2019 r. w Berlinie. Nagroda honoruje osoby, które wnoszą wyjątkowy wkład w życie społeczne. Jury składa się ze wszystkich redaktorów naczelnych wydawców będących członkami BDZV. Tylko gazety mogą składać wnioski o przyznanie tej nagrody.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

N-O-S, na podst. https://www.welt.de

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook