Nacjonaliści polują na islamistę

Baner
| 73 komentarzy|
image_pdfimage_print

Britain First, brytyjskie ugrupowanie nacjonalistyczno – prawicowe, ogłosiło „polowanie” na islamskiego kaznodzieję nienawiści Anjema Chudary’ego.

Grupa wystosowała do londyńskiej policji żądanie aresztowania islamskiego ekstremisty, dając na to policjantom czas do środy 29 maja. Ponieważ ten czas minął, BF ogłosiła „polowanie” na Choudary’ego.

Jak uważa wielu komentatorów, Choudary jest odpowiedzialny za radykalizację jednego z morderców żołnierza Lee Rigby’ego w Woolwich w ubiegłym tygodniu. Znany jest m.in. z zachęcania muzułmanów, żeby brali państwowe zasiłki jako formę „finansowania dżihadu”, z pochwał dla zamachu z 11/09, z propagowania szariatu i z aktywności w zdelegalizowanych grupach islamistycznych Al-Muhajiroun i Islam4UK. W wywiadzie dla „Russia Today” oznajmił, że nienawidzi demokracji i wolności.

Baner

Britain First uważa, że islamista złamał prawo dotyczące poważnych przestępstw, Serious Crime Act, wprowadzone przez parlament w 2007 roku. Członkowie BF zamierzają go odnaleźć i dokonać tzw. aresztu obywatelskiego. „Choudary jest winny głoszenia kazań przeciwko narodowi brytyjskiemu, naszemu rządowi i siłom zbrojnym, i wzywania do przemocy wobec nich”, głosi oświadczenie grupy. Na swojej stronie www BF napisała: „Jeśli wypowiesz się przeciwko islamowi, mogą cię aresztować na „przestępstwo nienawiści”, ale pan Choudary i jego banda mogą sobie chodzić wolno i głosić „dżihad” przeciwko niemuzułmanom!”. Na stronie zamieszczono również formularz, poprzez który można przesyłać informacje pomocne w pochwyceniu Choudary’ego.

Jak podał tabloid „The Sun”, policja nie aresztowała Choudary’ego, lecz zamiast tego udzieliła mu ochrony, wywożąc wraz z rodziną w nieznane miejsce.

Britain First to organizacja założona przez byłych członków radykalnie prawicowej British National Party.

PJ, na podst. http://digitaljournal.com/article/351132#ixzz2UnCfocP9

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze