Na Twitterze Turcy wychwalają Hitlera

Pod rządami prezydenta Erdoğana i jego partii, AKP, wzrósł antysemityzm w Turcji. Na początku 2005 r. „Mein Kampf” Adolfa Hitlera była czwarta w kraju na liście bestsellerów, z 50 tysiącami sprzedanych egzemplarzy.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Obecnie jest dostępna nie tylko w księgarniach, ale w miejscach takich jak Migros – olbrzymiej sieci supermarketów z ponad 1800 sklepami. Trzydzieści pięć różnych tureckich domów wydawniczych opublikowało tłumaczenia tej książki, zrobione przez co najmniej 21 tłumaczy

Były ataki na synagogi i antysemickie przedstawianie Żydów w programach telewizyjnych w państwowej tureckiej sieci TRT, jak udokumentował MEMRI – Tom Lantos Archives on Antisemitism and Holocaust Denial. Tureckie treści antysemickie rozszerzyły się na platformy mediów społecznościowych, włącznie z Facebookiem i YouTube, a Erdoğan i inni politycy AKP przedstawiali Żydów i Izrael jako wrogów i używali ich jako kozłów ofiarnych w celu zdobycia głosów wyborców przed wyborami ustalonymi na 24 czerwca 2018 r.

Poniżej wybór tweetów po turecku, chwalących Hitlera i nazizm.

“Czczę Niemców, bo zabili Żydów. Hitler, który odkrył diabła na świecie wcześniej niż inni, był bardzo dalekowzroczną i wizjonerską osobą. Pragnę, żeby zabił ich wszystkich”.

“Tych Żydów nie można po prostu potępić, trzeba ich zmazać z powierzchni ziemi, wrzucić, jak to zrobił Hitler, do pieców i spalić”.

“Adolf Hitler naprawdę kochał Żydów. Kochał ich tak bardzo, że gościł ich we własnych komorach gazowych”.

“Stolicą Izraela są komory gazowe mistrza Adolfa Hitlera…”
“Gdyby Hitler żył, może wasz ród byłby martwy i świat byłby oczyszczony z garści brudu.”
“Mydło zrobione nie z jednego, nie z dwóch, nie z trzech, nie z czterech , ale z pięciu Żydów jest warte tylko 15 lirów tureckich”.
“Będziecie przeklinać mnie za każdego Żyda, którego nie zabiłem. Adolf Hitler.”
“Święty Koran, który wydrukował Hitler i miał rozdawać muzułmanom”.
“Jakąż rację miał Hitler, Żydzi są rakiem tego świata”.
“Dokonajmy egzekucji całego rządu izraelskiego razem. Brakuje nam Adolfa Hitlera”

 

Tłumaczenie: MEMRI
Źródło: www.memri.org
Tamże przypisy i więcej tweetów.

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign