Na narty w towarzystwie antyterrorystów

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W ośrodkach narciarskich we francuskich Alpach wzmocniono ochronę bezpieczeństwa turystów w obawie przed atakiem terrorystycznym w górach.

Antyterroryści patrolują lotniska, bary i restauracje w popularnych kurortach w ramach akcji o nazwie Operation Sentinel (operacja strażnik). W lutym przypada szczyt sezonu narciarskiego – w ubiegłym roku z samej tylko Wielkiej Brytanii przyjechało w Alpy milion osób.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Will Geddes powiedział, że atak terrorystyczny w górach jest podwójnie niebezpieczny, ponieważ ewentualne wystrzały czy wybuchy byłyby groźne dla turystów również ze względu na możliwość wywołania lawin.

Największe zagrożenie stanowią ewentualne ataki tak zwanych „samotnych wilków”, dlatego policja patroluje nie tylko lotniska w regionie, m.in. w Chambery, ale także sprawdza torby i plecaki gości w barach i restauracjach w pobliżu stoków.

PJ, na podst. http://www.dailymail.co.uk/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze