Na co nie zasługuje „Rolling Stone”

Jann Werner 2
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zamieszczamy list burmistrza Bostonu do redaktora naczelnego magazynu „Rolling Stone”, Janna Wennera, po opublikowaniu na okładce pisma portretu dżihadysty Dżohara Carnajewa, który zabił i poranił uczestników bostońskiego maratonu. Publikujemy też odpowiedź redakcji.

Szanowny Panie Wenner,
Okładka z 3 sierpnia nagradza terrorystę przez potraktowanie go jak celebryty. Jest w najlepszym razie nieprzemyślana oraz potwierdza straszne przesłanie – że destrukcja przynosi sławę zabójcom i przyświecającym im „ideom”. Być może za tym sensacyjnym podejściem kryje się wartościowe dziennikarstwo, choć nie dowiemy się tego, bo cała wasza publikacja to właściwie tylko ta okładka.

Jann Werner 2Gniewna reakcja byłaby tylko podsycaniem waszej oczywistej strategii marketingowej. Zamiast tego piszę więc do pana, żeby zwrócić uwagę na to, na czym wy mogliście ją skupić: na tych dzielnych i silnych ludziach, którzy ocaleli, i na tysiącach innych – ich rodzinach i przyjaciołach, wolontariuszach, udzielających pierwszej pomocy, na lekarzach, pielęgniarkach, dawcach krwi – którzy ich wspierali. Pośród tych, których straciliśmy, tych, którzy przeżyli i tych, którzy pomagają im iść dalej naprzód, są artyści i muzycy, tancerze i pisarze. Mają marzenia i plany. Walczą i zmagają się z przeciwnościami. Ci, którzy ocaleli z zamachów w Bostonie, zasługują na upamiętnienie na okładce „Rolling Stone”, chociaż nie sądzę już, żeby „Rolling Stone” zasługiwało na nich.

* * *

Odpowiedź redakcji „Rolling Stone”

Nasze serca są z ofiarami zamachu podczas bostońskiego maratonu, a nasze myśli są zawsze przy nich i ich rodzinach. Okładka ostatnio opublikowanego numeru wpasowuje się w tradycję dziennikarstwa oraz wieloletnie zaangażowanie magazynu Rolling Stone w poważne i przemyślane nagłaśnianie najważniejszych politycznych i kulturowych kwestii naszych czasów. Fakt, że Dżochar Carnajew jest młody, w tej samej grupie wiekowej co wielu naszych czytelników, sprawia, że jest dla nas tym bardziej ważne zbadanie złożoności tego problemu i uzyskanie pełniejszego zrozumienia, dlaczego taka tragedia jak bostońska się w ogóle wydarzyła. – Redakcja

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

http://www.heavy.com/news/2013/07/rolling-stone-statement-dzhokhar-tsarnaev-cover/

http://www.heavy.com/news/2013/07/rolling-stone-statement-dzhokhar-tsarnaev-cover/

Odpowiedz redakcji Roling Stone

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook