Muzułmańska kongreswoman zirytowana pytaniami o FGM

(Foto: https://www.flickr.com ; autor: Lorie Shaull)

Podczas konferencji w Waszyngtonie kongreswoman Ilhan Omar, muzułmanka, została zapytana, czy potępia praktykę obrzezania kobiet, znaną jako FGM i wciąż stosowaną przez niektóre społeczności.

Pytającą była muzułmańska aktywistka, Ani Osman-Zonneveld z organizacji Muslims for Progressive Values. Omar określiła pytanie jako „okropne” i „frustrujące”.

Oto fragment jej odpowiedzi: „Jestem zdegustowana, szczerze mówiąc, jako muzułmańscy prawodawcy jesteśmy nieustannie proszeni o marnowanie czasu na mówienie o problemach, o które innych osób się nie pyta, ponieważ niektórzy zakładają widocznie, że jakoś popieramy te rzeczy, akceptujemy je”.

Omar zwróciła się do publiczności, żeby zadawała „właściwe pytania”, takie, jakie  zadawano by innym członkom Kongresu. „Czy musimy to powtarzać co pięć minut? – mówiła. – Czy to ma być tak, że skoro dzisiaj zapomniałam potępić Al-Kaidę, to jest pytanie o Al-Kaidę. Jak zapomniałam potępić FGM, no to proszę. Zapomniałam potępić Hamas…”

Omar przypomniała, że jej stanowisko wobec „odrażającej” tradycji, wyrażają cztery ustawy, za którymi głosowała na szczeblu stanowym i federalnym.

JotPe, na podst. https://www.marketwatch.com

Warto przeczytać: https://euroislam.pl/hanba-wspolczesnej-europy/

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign