Muzułmański raper ofiarą antysemickich ataków

Antysemityzm
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Dziesiątki antysemickich wpisów pojawiło się na Facebooku na stronie bardzo popularnego francuskiego rapera Booby, który nawoływał do „pomszczenia ofiar Holocaustu”.

Taka deklaracja pojawiła się w nowym utworze o tytule „Maitre Yoda”, autorstwa Booby – pod tym pseudonimem występuje 36-letni Eli Yaffa, urodzony we Francji syn muzułmanina z Senegalu.

Utwór opublikowano na stronie Booby na Facebooku pod nagłówkiem „Pomścimy, tak jak ofiary niewolnictwa i Shoah”, który jest wersem tekstu piosenki. Pośród 4340 komentarzy do wpisu pojawiły się opinie zaprzeczające Holocaustowi i nawołujące do nowego ludobójstwa żydowskiej ludności, co jest naruszeniem francuskiego prawa o mowie nienawiści. W niektórych komentarzach pojawiły się obelgi pod adresem Booby.

Użytkownik podpisany jako John Ken’Nabii napisał: „**** Holocaust, wymyślony przez syjonistów, by uprawomocnić Izrael”. Inny użytkownik, Bassim Abir, napisał: „**** twoją matkę, ciebie i Holocaust, mamy gdzieś Arabów, którzy cię słuchają”.

JSS News, portal francuskich żydów, określił te wypowiedzi jako „cyber-lincz.”

AntysemityzmDziesiątki komentarzy zawierały określenie „shoananas” – zlepek hebrajskiej nazwy Holocaustu (Shoah – przyp. tłum.) oraz francuskiego słowa oznaczającego „ananas”. Wymyślone przez antysemickiego komedianta Dieudonne’a, szyfruje termin zaprzeczający Holocaustowi, który jest postrzegany jako zbyt niejasny by łamać francuskie prawo zabraniające go.

24 stycznia, francuski sąd zakazał portalowi Twitter ujawnienie informacji o użytkownikach, którzy pozostawili podobne komentarze.

Wpis zawierający nowy utwór Booby został ‘polubiony’przez 1413 użytkowników Facebooka.(p)

Tłumaczenie: ND

Źródło: http://forward.com/articles/170552/french-muslim-rapper-hit-by-anti-semitic-rants/

„Maitre Yoda” : http://www.youtube.com/watch?v=AFNEBA8sLJ0

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze