„Muzułmański patrol” przed sądem

Horner rozklejał plakaty o „strefie szariatu” już w 2007r.
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Angielski sąd zakazał promowania prawa szariatu trzem islamskim konwertytom, skazanym już wcześniej za groźby karalne wobec niemuzułmanów.

Jordan Horner (lat 20) , Ricardo McFarlane,  (lat 26), and Royal Barnes (lat 23) zostali objęci zakazem zachowań antyspołecznych (Antisocial Behavioural Orders, Asbos), który zabrania im narzucania innym swoim poglądów. Zakazano im również spotkania z kaznodzieją nienawiści Anjemem Choudarym.

Sędzia Timothy Pontius przyznał, że wyrok jest drastyczny, ale w sądzie karnym w Londynie dodał: „Mając na względzie interes publiczny oraz bezpieczeństwo członków społeczeństwa wydaje się koniecznym, aby te wyroki weszły w życie ze skutkiem natychmiastowym”.

Horner rozklejał plakaty o „strefie szariatu” już w 2007r.
Horner rozklejał plakaty o „strefie szariatu” już w 2007r.

Skazani obierali sobie za cel młode pary trzymające się za ręce, osoby spożywające alkohol oraz kobiety, które według nich były ubrane „niestosownie”, podczas miesiąca „czujności religijnej”, działając w samozwańczych „patrolach muzułmańskich” na przełomie 2012/13.

Asbos zakazuje im dystrybucji materiałów, napastowania obywateli oraz „nękania, niepokojenia lub denerwowania”. Nie mogą także spotykać się ze sobą oraz z radykalnymi klerykami Anjemem Choudary i Deanem Le Page, chyba że są to spotkania na modlitwach w meczecie.

Ponadto Jordanowi Hornerowi (znanemu także jako Jalaal Uddin) zakazano posiadania megafonu, przez który wykrzykiwał obelgi pod adresem niemuzułmanów. Asbos ma obowiązywać przez 5 lat, a konwertyci mogą wrócić za kratki jeśli go złamią. Cała trójka została wcześniej skazana za wyznaczenie kwartału ulic we wschodnim Londynie jako tzw. „strefy muzułmańskiej”, co oznaczało próbę  narzucenia w tym obszarze prawa szariatu.

Podczas jednego z incydentów mężczyzna stracił przytomność po uderzeniu Hornera, który zaatakował go za spożywanie alkoholu na ulicy. Groził także nożem przyjaciołom poszkodowanego. Jeden z nich był „cały we krwi” po ataku konwertytów. Gang wykrzykiwał przez megafon: “Idźcie stąd, to jest teren muzułmański” do pary trzymającej się za ręce w pobliżu Bethnal Green. Royal Banes nazwał spacerującą z przyjacielem kobietę „puszczalską” oraz dodał, że pochłonie ją „ogień piekielny”. W odpowiedzi usłyszał: „To jest Anglia i mogę ubierać się jak mi się podoba”. Scena z tego wydarzenia została nagrana przez Hornera i zamieszczona na Youtubie. Podczas zatrzymania całej trójki przez policję dzień później, funkcjonariusze usłyszeli: „Nie możecie nas tknąć, jesteśmy muzułmanami”.

Wcześniej Horner był skazany na 68 tygodni więzienia za publiczne groźby i znieważanie.  Barnes miał zasądzone 24 tygodnie za publiczną obrazę oraz oczekuje na wyrok za umieszczanie w sieci filmów wyszydzających zamordowanego Lee Rigby’ego. Podburzał także do terroryzmu poprzez zamieszczanie na swoim profilu facebookowym wiadomości: „Każdemu, kto zabije żołnierza, dam trzydrzwiową Astrę Vauxhall”. Horner zakończył odbywanie wyroku.

Prokurator Kate Wilkinson powiedziała, że wszyscy mężczyźni, a w szczególności Horner charakteryzują się „niewiarygodnie głęboko zakorzenioną i ekspresyjną wiarą”. Dodała, że przeciwko Hornerowi od sierpnia 2010 roku zostało wniesione 10 oskarżeń.

Oskarżeni próbowali argumentować, że pięcioletni zakaz jest zbyt długi. Sędzia Pontinus odpowiedział: „Jest dla mnie jasne, że istnieje realne zagrożenie, iż podobne zachowania powtórzą się w przyszłości o ile zakaz nie będzie obowiązywał przez długi czasu”.

Tłumaczenie: Severus-Snape

 

Źródło: http://www.express.co.uk/news/uk/459782/Muslim-Patrol-handed-Asbos-banning-Sharia-Law-promotion-or-meeting-Anjem-Choudary

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze