Muzułmański kaznodzieja skazany za obrazę chrześcijaństwa

Abu Islam
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Abu Islam, salaficki kaznodzieja nienawiści został skazany w Egipcie na 11 lat więzienia za obrazę chrześcijaństwa i stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Sąd skazał kaznodzieję, znanego również jako Ahmed Mohamed Mahmoud Abdallah, za uwłaczanie mniejszości religijnej, postponowanie Biblii i zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu. Sąd ustanowił również grzywnę 3000 funtów egipskich do czasu uprawomocnienia się wyroku. Skazano również, na 8 lat, syna Abu Islama, za współudział w przestępstwie. Obaj odwołali się do sądu wyższej instancji i na razie pozostają na wolności.

Abu Islam
Abu Islam

Według dowodów przedstawionych przez prokuraturę obaj mężczyźni okazywali nienawiść do chrześcijaństwa, między innymi paląc Biblię przed ambasadą amerykańską w Kairze podczas protestów przeciwko filmowi „Niewinność muzułmanów” w 2011. Abu Islam zachęcał też innych demonstrantów, żeby oddali mocz na Biblię. Jednym z dowodów było nagranie wideo.

Abu Islam jest właścicielem stacji tv sat Al-Umma oraz dyrektorem Islamic Enlightenment Centre (Ośrodka Oświecenia Muzułmańskiego). W jednym ze swoich  programów oznajmił, że muzułmanie mogliby się pozbyć chrześcijan z Egiptu w ciągu dwóch dni. Powiedział także, że kobiety protestujące na placu Tahrir powinny być gwałcone.

PJ, na podst.:

http://www.egyptindependent.com/news/abu-islam-and-son-imprisoned-insulting-christianity

http://americanlivewire.com/abu-islam-sentenced-for-burning-bible-in-cairo/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook