Muzułmańska telewizja ukarana za podżeganie do zbrodni

Jilani
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmański kanał telewizyjny, który zezwolił na występ kaznodziei nienawiści namawiającego do mordowania tych, którzy „znieważyli Proroka Mahometa”, został ukarany grzywną 85,000 funtów.

Firma została także ukarana dodatkową grzywną 20,000 funtów za inne naruszenia zasad transmisji. DM Digital, z siedzibą w Manchester, nadała program „Mercy unto the Worlds” i kolejny, nazwany „Konferencją POAF” w 2011r.

W pierwszym programie przedstawiono wykład Abdula Quadira Jilaniego, tak zwanego muzułmańskiego uczonego, który zawierał materiał uznany przez regulatora mediów Ofcom za „prawdopodobnie zachęcający czy podżegający do popełnienia zbrodni lub prowadzący do zamieszek”.

Jilani
Jilani

Jilani stwierdził w programie: „Kwestia znieważenia proroka nie podpada pod kategorie terroryzmu. Ci, którzy nie potrafią zabić takich ludzi, nie mają wiary. To wasz obowiązek, obowiązek tych, którzy recytują święte wersy, aby zabić tych, którzy znieważają proroka Mahometa. Według wskazówek islamskich tekstów jest oczywistym, że jeśli muzułmanin dokonuje apostazji, nie jest słuszne czekanie na upoważniony sąd; każdy może go zabić. Apostata zasługuje na śmierć i każdy może go zabić”.

Rzecznik Ofcomu oświadczył, że regulator zadecydował, „że to naruszenie kodeksu było szczególnie poważne i biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności postanowiono, że na DM Digital powinna zostać nałożona kara finansowa 85,000£”. W drugim programie zaprezentowano komentarze Liaqata Malika, szefa DM Digital, które naruszyły zasady Ofcomu dotyczące oświadczeń politycznych i bezstronności, skutkując tym samym do kary 20,000£ .

Wcześniej tego roku Malik powiedział, że nie był usatysfakcjonowany decyzją Ofcomu, z powodu wystąpienia kulturowych różnic, których Ofcom nie rozumie. Stwierdził, że komisja orzekająca powinna mieć członków spośród ze społeczności muzułmańskiej.

Sprawę tak skomentował Terry Sanderson, przewodniczący National Secular Society: „Podżeganie do morderstwa jest wbrew prawu. Dlaczego policja nie zapuka do drzwi pana Jilani? Dlaczego nie został aresztowany? Jest jasne, że nie powinno mu ujść na sucho tak otwarte nawoływanie do zabijania niewinnych ludzi. Inni zostali skazani na więzienie za o wiele mniejsze wykroczenia”.

Tłumaczenie: Kriss

Źródło: http://www.secularism.org.uk/news/2013/07/muslim-tv-station-fined-for-allowing-contributor-to-incite-murder

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook