Muzułmańska przemoc w niemieckiej szkole

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Gazeta „Der Tagesspiegel” poprosiła czytelników o podzielenie się informacjami o przypadkach przemocy, nękania i zastraszania w szkole. Odzew był bardzo duży; poniżej jedna z nadesłanych relacji.

„Nasz syn, który jest w czwartej klasie, już od pierwszej klasy jest prześladowany. Jest wyzywany, bity i kopany, ponieważ jest Niemcem. Koledzy z klasy nazywają go ‚niemiecką świnią’, ‚chrześcijańską świnią’ i ‚niemieckim kartoflem’. Do jego szkoły chodzą głównie dzieci pochodzenia imigranckiego, większość z nich to muzułmanie” – pisze jedna z rodzin.

Chłopiec i jego rodzina mieszkają w wielokulturowej dzielnicy Berlin-Mitte: „Podoba się nam mieszkanie tutaj, mamy różnorodny krąg przyjaciół. Ale to, że nasz syn jest ciągle zastraszany i atakowany za rzekome jedzenie wieprzowiny, jest dla nas nie do zniesienia. W rzeczywistości nie je w ogóle mięsa, bo jesteśmy wegetarianami. Poza niezliczonymi wyzwiskami, których musi codziennie wysłuchiwać, syn był zrzucany ze schodów i wielokrotnie bity na szkolnym podwórku, czasami na oczach nauczyciela. Kilkakrotnie był zabierany ze szkoły przez pogotowie”.

Raz chłopiec został w szpitalu na tydzień, bo kolega z klasy tak mocno kopnął go w brzuch, że lekarze nie mieli pewności, czy nie doszło do uszkodzenia organów wewnętrznych. „Od trzeciej klasy zaczęliśmy zgłaszać przypadki pobicia na policję, w ciągu jednego roku było aż sześć takich incydentów, nie mamy już siły znosić tego dłużej” – pisze rodzina.

Z powodu ustawicznego nękania chłopiec musi korzystać z pomocy psychologicznej, a sprawcy prawie nie ponoszą konsekwencji swoich działań, bo są małoletni.

„Raz, po pobiciu naszego syna, jeden ze sprawców powiedział mu: ‚Możesz spokojnie złożyć na mnie doniesienie, nie mam jeszcze 14 lat’. Zazwyczaj po takich incydentach odbywa się tylko rozmowa z pracownikiem społecznym, dochodzi do przeprosin, a następnego dnia ten sam chłopak znowu atakuje. Nasz syn powiedział nam raz: ‚Mamo, już nie mogę słuchać, że ci, którzy to robią, mają taki potencjał i że tak naprawdę są całkiem mili. Oni teraz bawią się na podwórku, a mnie wszystko boli’. Wtedy łzy nam stanęły w oczach. Policja powiedziała nam: ‚Najlepiej, gdyby przeprowadzili się państwo do innej dzielnicy'”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Rodzina twierdzi, że w szkole panuje atmosfera przemocy i zastraszenia, a niektórzy nauczyciele nie mają nawet odwagi patrzeć wielu uczniom w oczy, bo już dziesięciolatki twierdzą, że to obraża ich honor.

Rolka na podst. https://www.tagesspiegel.de/berlin/mobbing-in-berliner-schulen-vom-krankenwagen-aus-der-schule-abgeholt/21177512.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook