Muzułmańska burmistrz oskarżona o nieprawidłowości finansowe

Burmistrz Ikram, trzecia od lewej
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pierwsza w Wielkiej Brytanii muzułmanka pełniąca funkcję burmistrza została aresztowana pod zarzutami wpływania na wymiar sprawiedliwości oraz  nieprawidłowości w sprawowaniu funkcji publicznej.

Urodzona w Pakistanie 42-letnia Naveeda Ikram pełni funkcję burmistrza Bradford od 2011 roku ale w zeszłym roku została zawieszona przez swoją partię, Labour Party, ze względu na „nieprawidłowości finansowe”.

Była burmistrz została aresztowana i przesłuchana przez funkcjonariuszy w Halifax na początku marca tego roku, ale nie przyznała się do stawianych jej zarzutów. Podkreślała, że nie została postawiona w stan oskarżenia. „To był bardzo trudny okres dla mnie, mojej rodziny i moich dzieci. Aby uniknąć wszelkich uprzedzeń i stronniczości najlepsze byłoby unikanie wszelkich spekulacji w mediach społecznościowych” – mówiła. Dodała też: „Mam nadzieję, że zostanę oczyszczona z wszelkich zarzutów. Nie, nie nadzieję, jestem tego pewna”.

Ikram została wybrana do władz Bradford w 2004 roku jako radna. Pełniła tę funkcję przez 7 lat po czym została burmistrzem. Jak sama mówi, przez ostatnie cztery miesiące naciskała na policję, żeby zajęła się sprawą i jak najszybciej przeprowadziła śledztwo.

Partia podtrzymała jej zawieszenie do czasu zakończenia śledztwa.

Severus-Snape na podstawie http://tribune.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook