Muzułmańscy uczniowie solidarni z zamachowcami

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Idea francuskiej solidarności i jedności narodowej, do której wzywa prezydent Hollande (wykluczając z niej jednak Front Narodowy) nie przeniknęła we Francji do sal lekcyjnych.

Wiele muzułmańskich dzieci nie chciało brać udziału w minucie ciszy w hołdzie ofiarom zamachów mówiąc wręcz, że karykaturzyści „dostali to, na co zasłużyli”.

1
87-letni twórca Asterixa Uderzo zrobił małą przerwę w życiu emeryta i wyraził swe współczucie tak, jak tylko on potrafi.

W szkole podstawowej w Seine-Saint-Denis (Paryż) całe 80% uczniów w jednej z klas odmówiło udziału w minucie ciszy w hołdzie ofiarom zamachów. Słychać też było głosy, że morderstwa to spisek (przygotowany przez państwo francuskie?).

Podobnie, jak w mediach społecznościowych, gdzie wiele postów wyraża radość ze śmierci Żydów i podziw dla terrorystów, również w szkołach niektórzy uczniowie byli całkowicie pewni swego: „Nic nie rozumiecie, nikt nie powinien rysować proroka, on jest ponad wszystkich ludzi”, mówił jeden z uczniów nauczycielce. „Proszę pani, czy mogę nie brać udziału w minucie ciszy? Nie chcę mieć z takimi ludźmi nic wspólnego”, oznajmił inny. W szkole w Lille jeden z uczniów podczas minuty ciszy krzyknął: „Rozwalę cię kałasznikowem!”

W szkole w Roubaix zgromadzeni na uroczystości uczniowie hałasowali i dzielili się refleksjami świadczącymi o tym, że nie rozumieją o co chodzi, mówi jedna z nauczycielek. Na Facebooku nauczycielka napisała, że czwartek 8 stycznia był dla niej bardzo trudny i że złożyła podanie o przeniesienie do innej szkoły. O godzinie 8.00 rano przywitały ją słowa jednego z uczniów: „Jestem z tymi, którzy go zabili”.

We Francji zdaje się narastać niepokój czy nawet podskórny bunt. Raczej nie będzie tu kampanii #I’llridewithyou * jak w Australli, to już nie to stadium. Również Uderzo, autor Asterixa, jest wściekły, co wyraził na swoim rysunku („Ja też jestem Charlie”).
2

Rol na podst:
www.document.no
www.lefigaro.fr

———————

* „Pojadę z tobą”  – akcja w Sydney, w której Australijczycy deklarowali chęć ochrony muzułmanów przed grożącą im jakoby zemstą po niedawnym zamachu w kawiarni.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze