Muzułmańscy fundamentaliści wkraczają na Twittera

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Radykalne ugrupowanie muzułmańskie Al-Szebab, które chce obalić władze Somalii, założyło konto na portalu Twitter. Pierwszym tekstem, jaki ukazał się na jego profilu, był werset z Koranu: „W imię Boga najłaskawszego i najmiłosierniejszego”.

Jak podaje BBC, sprawę wykrył rzecznik prasowy kenijskiej armii Maj Emmanuel Chirchir, który jest nałogowym użytkownikiem Twittera. Władze w Nairobi oskarżają Al-Szebab o porwanie w Kenii europejskich pracownic organizacji humanitarnych oraz dwóch turystek.

Pierwszym tekstem, jaki ukazał się na profilu Al-Szebab, był werset z Koranu: „W imię Boga najłaskawszego i najmiłosierniejszego”. Następnie zaczęły ukazywać się komunikaty o charakterze propagandowym w języku angielskim, w tym wpis o ataku Al-Szebab na bazę Unii Afrykańskiej (UA) w północnej części Mogadiszu, stolicy Somalii.

8 grudnia w Mogadiszu wybuchły walki pomiędzy bojownikami Al-Szebab i oddziałami UA. To pierwsze tak poważne ataki w stolicy od sierpnia.

Jeden z komunikatów składał się z jednego słowa napisanego wielkimi literami, w którym Al-Szebab poradził Kenijczykom, by wycofali się z Somalii. „UCIEKAJCIE” – brzmiała ich rada. Ten swoisty apel odnosi się do decyzji Kenii o przyłączeniu swoich sił zbrojnych do oddziałów UA. Zdaniem Al-Szebab, którym ugrupowanie nie omieszkało podzielić się na Twitterze, Kenii skończyły się pieniądze na prowadzenie wojny z fundamentalistyczną organizacją, dlatego musi ich szukać w budżecie Unii Afrykańskiej.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze