„Muzułmańkie patrole” „wprowadzały islam” na ulicach Londynu

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, podejrzanych o branie udziału w „Muzułmańskich patrolach”. Grupki samozwańczych stróżów prawa szariatu napastowały ludzi na ulicach londyńskiej dzielnicy Whitechapel, między innymi za „gejowski” ubiór.

„Inicjatywę” potępili miejscowi przywódcy muzułmańscy.

Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 19 latek zostali zatrzymani w niedzielę i poniedziałek. Obu zwolniono za kaucją. Mężczyźni mają się stawić na policji w późniejszym terminie i odpowiadać za napaść.

Dbałość o „moralność”

Zatrzymani są podejrzani o przynależność do samozwańczej grupy organizującej „Muzułmańskie patrole” w jednej z zewnętrznych dzielnic Londynu, Whitechapel. Grupki młodych mężczyzn chodziły po zmroku ulicami i starały się zmuszać innych do zachowywania się zgodnie z ich wizją islamu.

Nagrania swoich „akcji” umieszczali na Youtube. Twierdzili na nich, że są „samozwańczymi stróżami prawa islamu”. Na nagraniach uwiecznili między innymi podążanie za mężczyzną, którego wyzywali od „pedałów” i kazali mu się „zabierać” z ich dzielnicy. – Idziesz przez teren muzułmański ubrany jak pedał – argumentowali swoją „prośbę”.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook