Muzułmanki nie pójdą siedzieć za pobicie, bo piły

Londyńskie Somalijki
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Cztery Muzułmanki nie pójdą siedzieć za pobicie, bo piłySomalijki nie trafią do więzienia za pobicie młodej kobiety, ponieważ zdaniem sędziego jako muzułmanki „nie były one przyzwyczajone do bycia pod wpływem alkoholu”.

Londyńskie Somalijki
Londyńskie Somalijki

Rhea Page wracała wieczorem do domu ze swoim chłopakiem, kiedy zaatakowała ją grupa kobiet. Najpierw zaczęły ją wyzywać, potem jedna z nich szarpnęła kobietę za włosy i przewróciła na ziemię. Wielokrotnie kopały ją po twarzy i całym ciele, krzcząc: „Zabij białą zdzirę”. Ofiara wylądowała w szpitalu z licznymi stłuczeniami i obtarciami. Co więcej, do dzisiaj – siedemnaście miesięcy od zajścia – chodzi na terapię z powodu ataków paniki. Z powodu skutków urazu psychicznego Rhea Page straciła również pracę.

Według prawa angielskiego za pobicie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Wszystkie oskarżone przyznały się do winy (cały atak nagrała kamera uliczna), jednak otrzymały tylko wyroki w zawieszeniu. Sędzia usprawiedliwał to tym, że muzułmanki nie są przyzwyczajone do bycia pod wpływem alkoholu, ponieważ ich religia tego zabrania.

Żadnej z kobiet nie postawiono zarzutu przestępstwa na tle rasowym, chociaż w czasie ataku nazywały ofiarę „białą dziwką”. Rhea Page była rozczarowana wyrokiem. „Szczerze mówiąc, moim zdaniem one zaatakowały mnie tylko dlatego, że jestem biała. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny powód”. Jedna z napastniczek chciała za to oskarżyć o rasizm chłopaka Page, próbującego jej bronić.

Veronica Franco, na podstawie: www.telegraph.co.uk

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze