Pod obserwacją:

Muzułmanki bronią praw ofiar nadużyć seksualnych

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

FACE (Facing Abuse in Community Environments) to organizacja non-profit z siedzibą w Teksasie, prowadzona przez muzułmanki.

Koncentruje się na przejrzystości i prawach ofiar w rozpatrywaniu skarg na nadużycia, skierowanych przeciwko przywódcom religijnym i społecznościowym, a także instytucjom, które je chronią. Działalność FACE obejmuje nadużycia seksualne, fizyczne, finansowe i duchowe. Organizacja wspiera także społeczność poprzez bezpłatne badania i materiały edukacyjne.

Poniżej opis jednej ze spraw (z Wielkiej Brytanii), nagłośnionych przez FACE.

Imam Hafiz Azizur Rehman Pirzada (76) z Northolt został uznany przez sąd winnym dziesięciu przypadków przemocy seksualnej wobec dwóch  dziewczynek w latach 2007-2009. Wyrok ma zapaść 19 listopada.

Ofiary, siostry, zgłosiły się na policję w lipcu 2015 r. W latach 2007-2009, jako dziewczynki w wieku 9 i 11 lat, uczyły się Koranu na lekcjach prowadzonych przez Pirzadę, który był imamem wyznaczonym przez rodzinę. W 2016 r. Pirzada został aresztowany, a w marcu 2018 oskarżony o osiem ataków na tle seksualnym wobec kobiety poniżej 13 roku życia i dwa przypadki, gdy spowodował, że dziecko angażowało się w aktywność seksualną.

Detektyw Tony Killeen z zespołu zajmującego się nadużyciami seksualnymi wobec dzieci powiedział: „Jest to sprawa, która sięga dziesięciu lat wstecz, ale mimo upływu długiego czasu od uczynków Pirzady został on skazany za swoje przestępstwa. (…) Ofiary wykazały się ogromną odwagą, wytrwałością i determinacją w doprowadzeniu do wyroku skazującego, wytrwale oskarżając go i wspierając dochodzenie policyjne. Ofiary musiały przeżyć tę traumę i absolutnie straszliwe znęcanie się, które znosiły przez lata, kiedy były pod kontrolą Pirzady i będą musiały żyć z tymi wspomnieniami przez resztę swojego życia. Imam Pirzada wykorzystywał poziom zaufania, jakim był darzony jako przywódca religijny, do molestowania tych dziewcząt”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

JP, na podst. https://clarionproject.org ; https://facetogether.org

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook