Muzułmanka pomaga chrześcijanom na Bliskim Wschodzie

„Wiem co ludzie mówią o islamie, ale mój islam, w który wierzę, jest religią, która jest bardzo pokojowa i wierzy w pomaganie innym”, mówi dr Sara Ahmed pomagająca chrześcijańskim uchodźcom w Iraku.

Ahmed, z wykształcenia stomatolog, pracuje dla he Foundation for Relief and Reconciliation in the Middle East od kilku lat. To fundacja chrześcijańska, która próbuje pomagać chrześcijanom w potrzebie i innym uchodźcom, którzy uciekli z domów przed Państwem Islamskim.

„Wierze, że wszyscy muzułmanie i wszyscy ludzie mają obowiązek oddać coś życiu i uzasadnić sam fakt, że żyją”, wyjaśnia swoje wysiłki.

Obecnie jej rolą jako dyrektora operacyjnego organizacji jest dostarczenie żywności i innych zasobów dla uciekinierów w rejonie kurdyjskim, podaje The Christian Post. Wcześniej pomagała dystrybuować pomoc uchodźcom w północnym Iraku i darmową opiekę medyczną dla tych, którzy znaleźli się w Bagdadzie. (j)

źródło: Desert News

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin