Muzułmanin, który kocha Boże Narodzenie

Świąteczne dekoracje
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zarządcą jarmarku bożonarodzeniowego w Wiedniu jest muzułmanin, który zachęca swych braci w wierze, żeby cieszyli się chrześcijańskimi świętami.

Pochodzący z Turcji Akan Keskin (55) zarządza gwiazdkowym jarmarkiem w stolicy Austrii od 2005 roku i już wiele miesięcy wcześniej zaczyna planowanie imprezy w najdrobniejszych szczegółach. Przyznaje, że po rozpoczęciu jarmarku odwiedza go codziennie, żeby nacieszyć się świątecznym klimatem. „Kocham tę atmosferę”, powiedział Keskin dziennikowi „Heute”.

Choć muzułmanie nie obchodzą Bożego Narodzenia, Keskin dodaje: “Święta powinno się świętować, gdy nadchodzą, a dla mnie Boże Narodzenie z jego tradycjami jest częścią Austrii. Moi bracia w wierze powinni też kiedyś tego spróbować, naprawdę jest fantastycznie”.

PJ, na podst. http://austrianindependent.com/news/General_News/2012-05/12786/Vienna_Xmas_market_boss_is_a_Muslim_who_is_an_Advent_fan

Akan Keskin

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze