Muzułmanin kandydatem Partii Pracy na burmistrza Londynu

1
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sadiq Khan, muzułmański adwokat pakistańskiego pochodzenia, został w piątek wybrany kandydatem Partii Pracy na burmistrza Londynu.

1

Khan w ostatniej rundzie partyjnych prawyborów uzyskał 48 152 głosów, zdobywając 58,9% poparcia i pokonując tym samym czterech pozostałych kandydatów.

W rozmowie z BBC Radio 4 zwycięzca ogłosił, że jego priorytetem będzie walka z „kryzysem mieszkaniowym” w Londynie i zapewnienie ludziom „domów na wynajem i na zakup, na które naprawdę mogą sobie pozwolić”. Khan chce się również skoncentrować na poszerzeniu dostępu do transportu publicznego. Potwierdził także, że w związku z obawami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, zmienił zdanie w kwestii budowy trzeciego pasa startowego lotniska Heathrow i będzie jej przeciwny.

W głosowaniu wzięło udział ponad 87 tysięcy uprawnionych do głosowania członków partii. Khan pokonał m.in. byłych ministrów Davida Lammy’ego i Garetha Thomasa oraz partyjną weterankę Diane Abbot.

Bohun, na podst. www.bbc.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze