Muzułmanie z Teksasu nie chcą równości prawa dla wszystkich

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rada Miasta Irving w Teksasie wprowadziła prawo, które postawiło lokalnych muzułmanów w stan gotowości bojowej.

Twierdzą oni, że jeśli nie pozwoli się im na osobny system prawny i będą musieli przestrzegać tego samego prawa i konstytucji, co wszyscy inni Amerykanie, będzie to islamofobiczna dyskryminacja.

W głosowaniu uchwalono (5 do 4) przepis zabraniający w mieście Irving systemów prawnych innych niż teksańskie prawo i amerykańska konstytucja. Przepis nie czyni rozróżnień na pochodzenie etniczne, narodowe czy wyznawaną religię. Nie ma to jednak znaczenia dla muzułmanów, ponieważ w ten sposób nie będą mogli ubiegać się o szczególne przywileje.

Muzułmański aktywista Omar Suleiman powiedział: „Jako obywatel miasta Irving czuję się zbulwersowany”. U podstaw owego oburzenia leży zapewne wynikająca z nowego prawa deklaracja nielegalności trybunału muzułmańskiego, który funkcjonuje w mieście.

Konserwatywny bloger Rick Wells komentuje tę sprawę tak:

„Sytuacja, w której Omar Suleiman czuje się obrażony faktem, że musi stosować się do amerykańskiej konstytucji, prosi się o zadanie sobie pytania: Po co tu w ogóle przyjeżdżał i co zatrzymuje go przed powrotem na Bliski Wschód? Czy wyobraża sobie naród, w którym każdy sam wybiera sobie swój prywatny system prawny?

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Oczywiście, że nie. Jego celem jest wprowadzenie szariatu jako oficjalnego prawa w Ameryce. Gdyby tak się stało, nie będzie już w ogóle zbulwersowany faktem, że wszyscy stosować muszą się do zunifikowanego i powszechnego systemu prawnego, który nie znosi wyjątków.

Przyjęcie imigranta do USA nie jest tożsame z przyznaniem mu prawa do naruszania naszych praw i kultury. Kiedyś było to marzenie i przywilej przyznawany jedynie najbardziej wartościowym imigrantom. Dziś dla wielu jest to jedynie wejście w system opiekuńczy otwarty na nielegalny w nim udział, umożliwiający czerpanie korzyści, które często w ogóle im nie przysługują”.

Gekon na podst. http://www.rickwells.us/texas-muslims-mandating-respect-for-constitution-and-texas-state-law-is-offensive-islamophic-rhetoric/

(Tamże film z obrad rady miejskiej Irving)

Obrady

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook