Muzułmanie obrzucili kamieniami autobus z żydowskimi dziećmi

1
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Autobus wiozący żydowskie przedszkolaki w Antwerpii został obrzucony kamieniami przez muzułmańską młodzież.

Młodzież muzułmańska w Antwerpii
Młodzież muzułmańska w Antwerpii

Według źródła cytowanego przez Coordination Forum for Countering Antisemitism (CFCA), gdy nastąpił atak dzieci z antwerpskiej szkoły Haydera wracały z basenu. Gang otoczył autobus i zaczął rzucać kamieniami. Żadne z dzieci nie doznało obrażeń fizycznych.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie tego incydentu. Służby bezpieczeństwa, które przybyły na miejsce zdarzenia, zebrały materiał dowodowy w celu identyfikacji napastników. Jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań.

W liście do belgijskiej minister spraw wewnętrznych Joëlle Milquet, dr Shimon Samuels, dyrektor ds. Stosunków Międzynarodowych w Centrum Szymona Wiesenthala powiedział, że „ukamienowanie” autobusu stanowi wejście na „nowy etap w spirali przemocy wobec Żydów w Belgii. Od brukselskiego Muzeum Żydowskiego po flamandzką Antwerpię”.
„Antwerpia – wielowiekowy, ortodoksyjny ośrodek żydowski w centrum światowego przemysłu diamentowego – jest teraz potocznie znana jako ‚Gaza’, napisał Samuels. Jubilerzy na Pelikaanstraat rozmawiają wzburzeni na temat masowych wyjazdów z kraju. (…) Napaść na autobus szkolny to najnowszy przykład poczucia bezkarności. Ci nastoletni sprawcy muszą zostać zatrzymani przed ich ewentualnym wyjazdem na pola śmierci w Syrii. Ich szkołę należy uczynić odpowiedzialną za to wydarzenie, a żydowskie autobusy szkolne muszą być ochraniane, podobnie jak same szkoły”.

BL na podst. www.jpupdates.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze