Muzułmanie słabo reprezentowani na spotkaniu w Asyżu

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

W czwartek z udziałem papieża Benedykta XVI odbędzie się w Asyżu spotkanie międzyreligijne, upamiętniające 25-lecie historycznej inicjatywy Jana Pawła II. Do miasta, nazywanego stolicą pokoju, przybędą przedstawiciele niemal wszystkich religii i wyznań.

Wśród obserwatorów dominuje opinia, że to co różni inicjatywy Jana Pawła II i Benedykta XVI, to ich wymowa. O ile papież Polak zaprosił przywódców religijnych na modlitwę o pokój, to jego następca kładzie nacisk na refleksję i dialog.

(…)

Jeśli chodzi o przedstawicieli islamu, reprezentowanego w większości przypadków przez dostojników niższej rangi, to Watykan zastrzegł, że ich obecność zależy w dużej mierze od trudnej sytuacji w wielu krajach arabskich i na Bliskim Wschodzie. Dodatkowo spotkanie to zbiega się w czasie z pielgrzymką do Mekki – przypomniano. Łącznie spodziewanych jest 50 dostojników i działaczy muzułmańskich. Ma być wśród nich członek rodziny królewskiej z Jordanii Ghazi bin Muhammad. Watykan odnotował zarazem, że w 1986 roku delegacja muzułmańska liczyła 11 osób.

pełny tekst na gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze