Muzułmanie rozmnażają się najszybciej na świecie

Demografia muzułmańska
| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

Około 70% światowego przyrostu ludności w ciągu najbliższych 30 lat nastąpi w krajach muzułmańskich, ponieważ populacja muzułmańska licząca miliard 600 milionów rośnie w tempie dwukrotnie szybszym niż światowa.

Stanowi więc najszybciej rozwijający się segment konsumentów na świecie, powiedział Russell Haworth, dyrektor Thomson Reuters na Bliski Wschód i Afrykę Północną. Według Hawortha wartość światowych islamskich aktywów bankowych z dotychczasowych 1300 miliardów dolarów w 2011 roku ma wzrosnąć do 2 bilionów dolarów w 2014 roku. Haworth stwierdził również, że odnotowano średni roczny wzrost w tym obszarze o 19% w ciągu ostatnich czterech lat.

Dodał, że wartość światowego rynku żywności halal szacuje się na 685 miliardów dolarów rocznie, a import przemysłu spożywczego krajów muzułmańskich jest wyceniany na 126 miliardów dolarów, czyli 12% światowego importu żywności.

Haworth podkreślił, że muzułmańscy turyści na całym świecie stanowią poważny rynek o wartości 126,1 miliardów dolarów w 2011 roku (nie wliczając w to pielgrzymek hadżdż i umra), który ma wzrosnąć o 4,8% do roku 2020, co przewyższa światową średnią stopę wzrostu będącą na poziomie 3,8%. Jednocześnie średnie światowe wydatki turystów muzułmańskich stanowią 12.3% światowych wydatków, a rynek ten ma wzrosnąć do 20% w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Demografia muzułmańskaInformacje te Haworth podał podczas panelu dla mediów pod tytułem „What is Islamic Economy?”, który był wprowadzeniem do tej tematyki przed Światowym Szczytem Gospodarczym Państw Muzułmańskich planowanym w Dubaju 25 i 26 listopada 2013 r.

Tłumaczenie: Agaxs

Źródło: http://www.emirates247.com/muslim-population-growth-faster-than-global-rate-2013-09-29-1.522770

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze