Francuskie wojsko bez muzułmanów

Muzułmanie w armii francuskiej nie chcą walczyć przeciwko afgańskim talibom.

‘Nie powinien wierzący zabijać wierzącego, chyba tylko przez pomyłkę’.
Koran 4:92

‘A kto zabije wierzącego naumyślnie, to zapłatą dla niego będzie Gehenna, gdzie będzie przebywał wiecznie. Bóg rozgniewał się na niego i przeklął go, i przygotował dla niego karę ogromną’.
Koran 4:93

071004dKilku muzułmańskich żołnierzy odmówiło walki w Afganistanie. Jako powód podali

wiarę: nie chcą walczyć przeciwko innym muzułmanom. – Odmowa wyjazdu na misję z powodów religijnych jest mikrozjawiskiem, które dotyczy nie więcej niż kilku przypadków rocznie –  powiedział AFP pułkownik Benoit Royal, szef działu Informacji i PR Sił Lądowych.

Powody podane przez żołnierzy, jego zdaniem świadczą o braku zrozumienia znaczenia ich zobowiązania do obrony interesów i wartości Francji zawsze i wszędzie.
Według pułkownika Royala, odmowa udziału w misji rozpoczyna automatycznie procedurę dyscyplinarną, która w większości przypadków prowadzi do rozwiązania umowy.

Z blogu „Libération” dowiadujemy się, że sprawa była zgłoszona w październiku ubiegłego roku w pierwszym Pułku Piechoty w Sarrebourg (Moselle). Po spotkaniu z muzułmańskim kapelanem armii żołnierz jednak zmienił zdanie. Ostatecznie nie pojechał on do Afganiststanu z przyczyn zdrowotnych.

BG,

na podst. Le Figaro, jihadwatch, blog “Liberation”

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Piotr S. Ślusarczyk

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Afgańczycy nielegalnie trafiają do Polski

Szwecja zaostrza kurs wobec imigracji

Choudary znowu może siać nienawiść