Francuskie wojsko bez muzułmanów

071004d
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie w armii francuskiej nie chcą walczyć przeciwko afgańskim talibom.

‘Nie powinien wierzący zabijać wierzącego, chyba tylko przez pomyłkę’.
Koran 4:92

‘A kto zabije wierzącego naumyślnie, to zapłatą dla niego będzie Gehenna, gdzie będzie przebywał wiecznie. Bóg rozgniewał się na niego i przeklął go, i przygotował dla niego karę ogromną’.
Koran 4:93

071004dKilku muzułmańskich żołnierzy odmówiło walki w Afganistanie. Jako powód podali

wiarę: nie chcą walczyć przeciwko innym muzułmanom. – Odmowa wyjazdu na misję z powodów religijnych jest mikrozjawiskiem, które dotyczy nie więcej niż kilku przypadków rocznie –  powiedział AFP pułkownik Benoit Royal, szef działu Informacji i PR Sił Lądowych.

Powody podane przez żołnierzy, jego zdaniem świadczą o braku zrozumienia znaczenia ich zobowiązania do obrony interesów i wartości Francji zawsze i wszędzie.
Według pułkownika Royala, odmowa udziału w misji rozpoczyna automatycznie procedurę dyscyplinarną, która w większości przypadków prowadzi do rozwiązania umowy.

Z blogu „Libération” dowiadujemy się, że sprawa była zgłoszona w październiku ubiegłego roku w pierwszym Pułku Piechoty w Sarrebourg (Moselle). Po spotkaniu z muzułmańskim kapelanem armii żołnierz jednak zmienił zdanie. Ostatecznie nie pojechał on do Afganiststanu z przyczyn zdrowotnych.

BG,

na podst. Le Figaro, jihadwatch, blog “Liberation”

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze