Muzułmanie obleją test „na Kanadyjczyka” ?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Posłanka prowincji Ontario, kandydatka na liderkę Conservative Party of Canada, Kellie Leitch, domaga się, żeby imigranci pragnący zostać obywatelami Kanady musieli zdać specjalny test sprawdzający wyznawane przez nich wartości.

Oto trzy z zaproponowanych przez Leitch pytań:

– Czy mężczyźni i kobiety są równi i należy im się taka sama ochrona prawna?
– Czy dopuszczalne jest użycie przemocy, jeśli człowiek lub grupa ludzi nie zgadza się z twoimi poglądami?
– Czy świadomy jesteś tego, że aby wieść godne życie w Kanadzie będziesz musiał ciężko pracować aby utrzymać siebie i rodzinę, i, że nie masz prawa oczekiwać zaspokajania swoich potrzeb przez innych?

W reakcji na ten pomysł pochodzący z Tanzanii poseł Deepak Obhrai, również starający się o stanowisko szefa Partii Konserwatywnej, wydał oświadczenie, w którym sugeruje, że pytania mają na celu „przepędzenie muzułmanów z Kanady”: „ Propozycja Pani Leitch, aby prześwietlić każdego imigranta i turystę, to nic innego jak dekret Donalda Trumpa pod przykrywką kanadyjskich wartości, sporządzony w celu przepędzenia muzułmanów z Kanady. (…) To próba stworzenia niebezpiecznego środowiska w kraju i niezmiernie mnie to denerwuje”.

Deepak Obhrai
Deepak Obhrai

Niedawno Leitch oświadczyła: „W ubiegłym roku tylko jeden na dziesięciu nowych imigrantów został przesłuchany przez funkcjonariusza imigracyjnego. Senat uważa to za problem. Departament imigracyjny uważa to za problem. Rozwiążę go i zagwarantuję, że nowi Kanadyjczycy rozumieją nasze wartości i je podzielają. Odnosimy sukces, kiedy nie boimy się rozmawiać o polityce konserwatywnej”.

Borsuk, na podst. www.cbc.ca

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook