Muzułmanie nie chcą znieczulać zwierząt przed zarżnięciem

13907
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Społeczność muzułmanów w Antwerpii bojkotuje możliwość ogłuszania zwierzęcia przed zabiciem go w święto Eid al-Adha.

Proponowane przez władze miejskie nowe zasady spotkały się ze sprzeciwem muzułmańskiej społeczności, która zwróciła do ratusza broszury, propagujące możliwość znieczulania zwierząt przed poderżnięciem im gardła. Unia Meczetów i Stowarzyszeń Islamskich (UMIVPA) obawia się, że nowe rzeźnie staną się precedensem do wprowadzenia jednostronnego prawa, nakazującego ogłuszenie zwierzęcia przed rytualnym ubojem.

Rzecznik Unii Ibrahimi Jamel powiedział: “Rok po roku podchodzimy do święta Eid al-Adha z obawą i niepewnością tego, co nas czeka. Zamiast dnia zabawy i radości muzułmanie w Antwerpii doświadczają dnia niepokoju”.

W różnych punktach miasta zawisły plakaty wzywające do bojkotu alternatywnej rzeźni. Plakaty zostały przygotowane przez UMIVPA, skupiającą głównie imigrantów marokańskich.(es)

AX na podst. Islam in Europe

http://islamineurope.blogspot.com/2011/11/antwerp-muslims-boycott-stunning-of-eid.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+IslamInEurope+%28Islam+in+Europe%29&utm_content=Google+Feedfetcher

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze