Muzułmanie nie chcą pomnika Jana Pawła II

Jan Paweł II
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Projekt budowy w Sarajewie pomnika ku czci Jana Pawła II wywołał polemikę z powodu wrogich wobec tej inicjatywy głosów Muzułmanów – poinformowała w środę prasa w Bośni i Hercegowinie (BiH).

Jan Paweł II

Według dziennika „Dnevni List”, projektowi wzniesienia przed katedrą katolicką w Sarajewie pomnika Jana Pawła II sprzeciwiło się kilku Muzułmanów (Bośniaków) podczas debaty w ratuszu miejskim.

Dziennik pisze, że jeden z imamów nazwał pomnik prowokacją, a inny uczestnik debaty zagroził, że go zniszczy.

„To nie do pojęcia, że pomnik ku czci papieża Jana Pawła II mógłby komukolwiek przeszkadzać po tym wszystkim, co zrobił dla Kościoła katolickiego (w BiH) i dla wszystkich obywateli Bośni i Hercegowiny” – oświadczył szef najważniejszego stowarzyszenia kulturalnego chorwackich katolików w Bośni i Hercegowinie „Napredak” Franjo Topić.

„Przypominam, że Jan Paweł II 263 razy mówił (publicznie) o Bośni. (…) To atak wymierzony w Kościół katolicki, a przede wszystkim w zgodne współżycie i wieloetniczność Sarajewa, którą wszyscy się tu szczycą” – zaznaczył.

Topić wyraził jednak przekonanie, że większość mieszkańców Sarajewa poprze budowę pomnika.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze