Muzułmanie, którzy kochają Izrael

image001
Muhammad Zoabi, muzułmanin w izraelskim mundurze
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Matka proizraelskiego aktywisty Muhammada Zoabiego wyraziła dumę z bycia syjonistką, kiedy pojawiła się w popularnym programie kulinarnym Master Chef Izrael.

Sarah Zoabi przedstawiła się widzom jako „Arabka, muzułmanka, Izraelka, dumna syjonistka” z miasta Nazaret. Gdy jeden z sędziów programu poprosił ją, żeby rozwinęła kwestię swojej narodowości i przekonań, oświadczyła: „Wierzę w prawo Żydów do posiadania własnego kraju, którym jest państwo Izrael, Ziemia Święta. Jestem pewna, że ludzie, którzy mnie słuchają powiedzą: ‚Straciłaś rozum? Jak możesz mówić, że jesteś syjonistką?’. Chcę powiedzieć wszystkim arabskim [obywatelom] Izraela, żeby się obudzili” – kontynuowała. „Żyjemy w raju. W porównaniu do innych krajów, do krajów arabskich – żyjemy w raju”. Rozwinęła również kwestię swojej lojalności wobec Izraela, mówiąc, że nie ma „innego państwa” lub „innej flagi”, z którą by się utożsamiała. Dodała, że: „Z całym szacunkiem dla narodu [arabskiego], nie oznacza to zdrady. Nigdy nikogo nie skrzywdziłam”.

Chwaląc państwo żydowskie Zoabi powiedziała, że nie ma żadnego innego kraju, w którym mogłaby mieć te same prawa, co w Izraelu. Stwierdziła, że 100 procent izraelskich Arabów wolałoby żyć w Izraelu niż pod palestyńskimi rządami, jeśli mieliby wybór.

„Nikt nie przyzna mi racji. Tak sądzę” – powiedziała. „Zapłacę za to, wiem o tym. Tak samo jak zapłacił mój syn. Jestem matką arabskiego chłopca, Muhammada Zoabiego, którego życie było zagrożone, któremu grożono śmiercią za jego poglądy”.

Jej syn, Muhammad, był zmuszony do życia w ukryciu, gdy publicznie wyraził poparcie dla Izraela. Opublikował wtedy wideo w internecie wzywające do uwolnienia trzech izraelskich nastolatków, którzy zostali uprowadzeni i zamordowani na Zachodnim Brzegu przez terrorystów z Hamasu. Znalazł schronienie w domu Izraelczyka, ofiary terroru, a potem uciekł do USA.

Muhammad w styczniu ubiegłego roku swojej stronie na Facebooku napisał, że był zmuszony do ukrywania się po części z powodu swoich starań, żeby „pokazać światu prawdziwe oblicze zwykłych Arabów i muzułmanów, którzy po prostu mają dość korupcji swoich przywódców i bezgranicznej nienawiści”.

Muhammad jest kuzynem izraelsko-arabskiej posłanki, Haneen Zoabi, którą prowokacyjny antyizraelski aktywizm niemal kosztował miejsce w Knesecie.

Xsara na podstawie: http://www.algemeiner.com

kat dod WIADOMOSC
kat rap. ŚWIAT

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook