Muzułmanie dominują i nawracają w ciężkim więzieniu

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Whitemoore, jednym z najcięższych brytyjskich więzień, muzułmanie stanowią już połowę skazanych.

Muzułmańscy więźniowie modlą się w Whitemoore
Muzułmańscy więźniowie modlą się w Whitemoore

Whitemoore to jedno z więzień tzw. kategorii A, dla najgorszych przestępców. Nie przyjmuje się tam nikogo skazanego na mniej niż cztery lata; więzienie ma specjalne oddziały dla bandytów z ADHD i szczególnie niebezpiecznych. Wśród około 447 więźniów połowę obecnie stanowią muzułmanie. Jeszcze rok temu muzułmanów było 40%, a w siedem lat temu – 28%. W innych brytyjskich ciężkich więzieniach muzułmanów jest 20-40%. Muzułmanie stanowią 5% ludności Wielkiej Brytanii.

W 2011 powstał specjalny raport na temat więźniów muzułmańskich, którzy tworzyli gangi zmuszające pozostałych więźniów do przechodzenia na islam. Wśród skazanych są również terroryści, wśród nich ten widoczny na zdjęciu, Nezar Hindawi, skazany w 1986 roku za umieszczenie w bagażu narzeczonej (nieświadomej tego faktu) bomby, która miała wysadzić samolot, jakim leciała do Izraela. Skazany został za to na 45 lat więzienia.

image003Cytowany raport nie potwierdził obaw, że terroryści tacy jak on będą radykalizować innych muzułmanów. Muzułmańscy bandyci zajęli się za to nawraceniem bandytów niemuzułmańskich na islam.

Obawy przed rosnącymi wpływami muzułmanów w więzieniu są powszechne wśród strażników Whitemoore, co ujawnił kolejny, właśnie opublikowany raport na temat tego więzienia.
gl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook