Muzułmanie będą większością w Europie

ramadan_1692722c
| 28 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ksiądz Piero Gheddo, wysoki urzędnik watykański, stwierdził, że niska dzietność rdzennych Europejczyków w połączeniu z niebywałą falą muzułmańskich emigrantów z wielkimi rodzinami może sprawić, że Europa zostanie zdominowana przez islam w czasie nastepnych kilku generacji.

ramadan_1692722c„To wyzwanie musi zostać potraktowane poważnie” powiedział ojciec Gheddo, członek Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych. „Z punktu widzenia demografii, co jest oczywiste dla wszystkich, liczba Włochów zmniejsza się co roku o 120 do 130 tysięcy osób, z powodu aborcji bądź rozbicia rodzin. Tymczasem wśród legalnej imigracji, wynoszącej 200 tysięcy na rok, więcej niż połowa to muzułmanie i ich rodziny, odznaczające się znacznie większą dzietnością niż rodowici Włosi.” „Gazety czy telewizja nigdy nie podejmują tego tematu, niemniej trzeba znaleźć odpowiedź, zwłaszcza na płaszczyźnie religijnej i kulturalnej oraz tożsamościowej” – kontynuował ksiądz.

Gheddo obarczył winą za tę sytuację chrześcijan, którzy nie żyją zgodnie z ich własnymi religijnymi nakazami i w ten sposób tworzą „religijną próżnię” wypełnianą przez islam.(pj)

Tłum. Nina M. Miller

http://www.telegraph.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook