Muzłumański duchowny odwiedził Prudnik: Również w interesach

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Prudniku gościł dr Ali Abi Issa, prze­wod­ni­czący Rady Ima­mów przy Lidze Muzuł­mań­skiej w RP, dyrek­tor Muzuł­mań­skiego Cen­trum Kulturalno-Oświatowego we Wro­cła­wiu.

Pierwotnie miał na spotkanie przybyć Nidal Abu Tabaq, mufti Ligi Muzułmańskiej RP, doradca ambasadora Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce, który jednak w ostatniej chwili dostał ważny telefon i pilnie musiał wyjechać do domu rodzinnego.

Wizyta związana była nie tylko z warsztatami na temat zdrowia w religii muzułmańskiej organizowanymi przez Politechnikę Opolską.

– Dr Ali Abi Issa, choć jest osobą duchowną, zgodził się wysłuchać i przekazać ofertę dotyczącą prudnickiej strefy ekonomicznej z możliwościami potencjalnego inwestowania dyrektorowi finansowemu Ligi Muzułmańskiej, który ma świetne kontakty z biznesmenami krajów arabskich – mówi dla naszej gazety Tomasz Szurmak, pracownik Politechniki Opolskiej, prywatnie przyjaciel mieszkających w Polsce muzułmanów. – Miesiąc temu na spotkaniu w Opolu Jabbar Koubaisy, właśnie dyrektor finansowy LM, mocno podkreślał, że jest zainteresowanie obszarami gospodarczymi województwa opolskiego przez państwa Półwyspu Arabskiego. Kontynuacja tego, co dzisiaj zostanie przekazane w Prudniku doktorowi Issie, nastąpi już jesienią.

– Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i kolejną wizytę. Każdego potencjalnego inwestora należy traktować poważnie – zaznacza wiceburmistrz Stanisław Haworon.

W specjalnej rozmowie z „TP” imam Ali Abi Issa przyznał, że Polska jest bezpiecznym i przyjaznym krajem, dlatego zachęca swoich rodaków do przyjazdu tutaj tak często, jak tylko ma okazję. Ubolewa tylko nad mało atrakcyjną – jego zdaniem – ofertą polskich uczelni.

Więcej: tygodnikprudnicki.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook