Mundial jako syjonistyczny spisek

W piątkowym kazaniu w meczecie Lala Pasza w Damaszku imam Muhammad Ali Al-Malla powiedział, że Mundial jest częścią spisku naszkicowanego wProtokołach mędrców Syjonu”. Oto fragmenty tej wypowiedzi.

Znajdujemy się w obsesji i szaleństwie świata piłki nożnej. Myślałem, jaki tytuł nadać temu kazaniu i zdecydowałem się nazwać go „Żaden głos nie jest głośniejszy niż głos piłki nożnej i Mundialu”. Uczciwie mówiąc, taka jest prawda w tych dniach. Chciałbym naświetlić kilka spraw. (…) Kiedy założono żydowską organizacje, jeden z artykułów [„Protokołów mędrców Syjonu”], artykuł 20, jak myślę – stanowił: „Będziemy odwracać uwagę Arabów sztuką i sportem”. Istotnie, zrobili to właśnie i w ten sposób dotarliśmy do punktu, w którym jesteśmy dzisiaj.

Oglądamy mecze godzinami. Ludzie tworzą teorię za teorią [na temat meczów], podczas gdy meczet Al-Aksa jest bezczeszczony, a Gaza jest uderzana, ale nikt nie zwraca na to uwagi. Drodzy bracia, większość rozlewu krwi, jaka dotknęła Arabów i muzułmanów, zdarzyła się podczas meczów mistrzostw świata. W 2006 i 2010 r. ludzie oglądali mecze, kiedy Izrael bombardował Gazę. (…) Przez trzy dni zastanawiałem się, dlaczego USA nie przodują w piłce nożnej. Czy kiedykolwiek słyszeliście, by USA zakwalifikowały się do ćwierćfinałów albo wygrały Mundial? USA albo Chiny? Te kraje mają inną specjalność, Europejczycy podjęli się odwracania uwagi Arabów, podczas gdy [USA i Chiny] mają inną odpowiedzialność. (…) Ich odpowiedzialność leży gdzie indziej: w sprzedawaniu broni Arabom.

Tłumaczenie MEMRI.

Źródło: https://www2.memri.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign