Modlitwa na ulicach Francji

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Około 2500 muzułmanów modliło się rozpoczynając tegoroczny ramadan, w nowym Wielkim Meczecie w Strasburgu na wschodzie Francji

To pierwsze modlitwy w tej islamskiej świątyni, jednej z największych we Francji.

– Ten meczet jest wasz. Wszyscy różnimy się, ale tu nasze pochodzenie, kolor skóry nie liczy się, wszyscy jesteśmy po prostu muzułmanami, należymy do tego kraju, którym jest Francja – powiedział do tłumu wiernych Said Aalla, przewodniczący stowarzyszenia, które doprowadziło do budowy świątyni.

Ten „wspaniały” meczet to „duma Strasburga”, pozwoli on muzułmanom oddawać cześć Bogu „z godnością, na jaką zasługują” – dodał Olivier Bitz, socjalistyczny zastępca burmistrza.

Wzniesiony nad rzeką Ill, niecałe 2 km od ogromnej średniowiecznej katedry, meczet zwieńczony jest pokrytą miedzią kopułą o średnicy 16 metrów, otoczoną wieńcem ostróg. Nie ma jednak minaretu. W środku, w wielkiej sali modłów skąpanej w świetle, żaden filar nie zasłania wiernych dzięki zastosowaniu konstrukcji odciągowej dla kopuły. Ściany do połowy wysokości zdobią charakterystyczne marokańskie płytki ceramiczne z gwiaździstymi motywami dekoracyjnymi.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze