Ministerstwo bardziej muzułmańskie od Mahometa

Husta-3
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowy szkic zarządzenia wydanego przez Ministerstwo Edukacji w Luksemburgu, zezwalający na hidżaby, sale modlitewne i oddzielne lekcje WF dla dziewcząt i chłopców, został przesłany do dyrektorów szkół.

Jak ujawnia stowarzyszenie humanistów, proponuje się w nim zezwolenie na przychodzenie uczniów w religijnych nakryciach głowy do szkoły, chociaż zakazuje się takich nakryć nauczycielom. Ministerstwo chce także wprowadzić sale modlitewne w szkołach, żeby uczniowie mogli się tam modlić w czasie przerw, praktykowanie religii gdziekolwiek indziej byłoby zakazane. Dozwolone też byłoby niechodzenie na lekcje pływania ze względów religijnych oraz organizowanie oddzielnych zajęć gimnastycznych dla chłopców i dziewcząt, jeżeli rodzice będą chcieli takiego rozdziału.

Minister Edukacji Mady Delvaux twierdzi, że te propozycje mają pomóc dyrektorom szkół radzić sobie w tych delikatnych kwestiach. Coraz częściej muszą oni zajmować się kwestiami specyficznych ubiorów z powodu religii, odmów udziału w niektórych lekcjach, a nawet pozwami o umożliwienie praktykowania religii w szkole.

Tymczasem Jean-Luc Karleskind, wiceprzewodniczący muzułmańskiej społeczności w Luksemburgu, oświadczył prasie, że te prośby nie wyszły od muzułmańskiej społeczności, ani nie była ona konsultowana w tej sprawie.(p)

JW na podst. Islamineurope.blogspot.com

http://islamineurope.blogspot.com/2011/11/luxembourg-ministry-proposes-allowing.html

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook